Naujienos

Pastatų pardavimo apmokestinimas PVM

2025 metais keitėsi nekilnojamo turto pardavimo apmokestinimas PVM. Šie pakeitimai turi užtikrinti, kad nekilnojamo turto pardavimo PVM apskaičiavimas būtų aiškesnis, ypač kalbant apie „senus“ pastatus, kurie buvo naudojami ilgesnį laikotarpį, tačiau ne visiškai užbaigti pagal galiojančius statybos reikalavimus. Tokių pastatų pardavimas kėlė įvairių klausimų dėl apmokestinimo PVM ir tarifo skaičiavimo. Kaip keitėsi nekilnojamojo turto pardavimo…

Daugiau

Kaip keitėsi pelno mokestis 2025 metais?

2025 metais Lietuvoje keitėsi pelno mokesčio tarifai, kurie gali turėti įtakos tiek mažų, tiek didelių įmonių veiklai. Nors didesnio pelno mokesčio naštą verslas pajus tik kitais metais, svarbu iš anksto planuoti pinigų srautus ir įvertinti išaugusį tarifą. Koks bus pelno mokestis 2025 metais? Tvarka, kaip apskaičiuojamas pelno mokestis ar kada mokamas pelno mokestis, nesikeitė, tačiau…

Daugiau

Finansinių ataskaitų teikimas: nuo 2025 m. keičiasi pateikimo terminai

Metinės finansinės ataskaitos teikimas privalomas daugeliui įmonių, todėl buhalteriams ir vadovams svarbu žinoti, kad nuo šių metų keičiasi tam tikri terminai. Terminus sekti būtina, nes finansinės atskaitomybės teikimas laiku – ne tik juridinių asmenų pareiga, bet ir teisinė prievolė, galinti sukelti rimtus padarinius. Kada privalomas finansinių ataskaitų teikimas? Finansinių ataskaitų teikimas Registrų centrui yra privalomas…

Daugiau

Avansinis pelno mokestis

Avansinis pelno mokestis mokamas einamaisiais mokestiniais metais, avansu už einamus metus. Avansinio pelno mokestis turi būti mokamas, jei praėjusių metų pajamos viršija 300 tūkst. eurų. Šis mokestis leidžia įmonėms mokėti pelno mokestį dalimis, o tai palengvina mokestinę naštą ir kartu užtikrina nuoseklų mokesčių surinkimą. Tiesa, avansinio pelno deklaracija ir skaičiavimas gali kelti nemažai klausimų. Kada…

Daugiau

Automobilių apskaita: griežtėjantys VMI patikrinimai

Daugelio įmonių veikla sunkiai įsivaizduojama be automobilio, tačiau transporto priemonių apskaita kelia daugybę klausimų. Ar galimas nuosavo automobilio naudojimas įmonės veikloje, kas gali vairuoti įmonės automobilį, kaip turi būti atliekama įmonės automobilių degalų apskaita? Atsakymus į šiuos ir kitus klausimus trumpai apžvelgsime šiame straipsnyje. Galimos trys automobilio naudojimo įmonėje situacijos: nuosavo automobilio naudojimas įmonės veikloje;…

Daugiau

Aktuali informacija, kai teikiama akcininko paskola įmonei

Akcininko paskola – tai galimybė įmonei greitai gauti reikalingų lėšų. Akcininko paskola įmonei yra populiarus sprendimas situacijose, kai pristinga apyvartinių lėšų, trūksta finansų projektui ar įrangos įsigijimui. Akcininko paskola įmonei: sutarties pavyzdys Akcininko paskolos sutartis turi būti rašytinės formos ir numatyti esmines sąlygas. Šioje sutartyje įvardytos sutarties šalys, paskolos suma ir terminai, palūkanos bei kitos…

Daugiau

Kalėdinės dovanos darbuotojams ir verslo partneriams: apmokestinimo ypatumai

Kalėdinės dovanos – tai puikus būdas parodyti dėmesį ir padėką darbuotojams bei verslo partneriams. Tačiau svarbu žinoti, kaip tokios dovanos vertinamos mokesčių požiūriu. Dovanos darbuotojams Jos gali būti piniginės (įteikiamos pinigų forma) arba nepiniginės (kitaip natūra) pvz. dovanų kortelės, skirtos konkrečioms prekėms ar paslaugoms, masažo arba sveikatingumo procedūrų kuponai, bilietai į kultūrinius renginius – teatrą, koncertus,…

Daugiau

Užsieniečių įdarbinimas: griežtėjanti tvarka Lietuvoje

Užsieniečių įdarbinimas – ne naujiena, tačiau su tuo nesusidūrusioms įmonėms gali kilti daug klausimų dėl reglamentavimo. Užsieniečių įdarbinimas Lietuvoje 2024 metais buvo griežtinamas – numatytas privalomas leidimas laikinai gyventi Lietuvoje darbo pagrindu. Tokį leidimą privalu turėti dar iki darbo sutarties pasirašymo, todėl darbdaviams užsieniečio įdarbinimas kelia dar daugiau klausimų. Juos trumpai aptarsime šiame straipsnyje. Užsieniečių…

Daugiau

Veiklos stabdymas ir įmonės likvidavimas. Skirtumai ir panašumai

Versle susiklosto įvairiausių situaciją, tad tenka greitai prisitaikyti prie pokyčių. Susidūrus su sunkumais, pirma mintis – įmonės likvidavimas. Tačiau verta pagalvoti ar viskas tikrai yra taip blogai, o laikinas įmonės veiklos sustabdymas gali būti puiki galimybė gauti daugiau laiko. Kuo šie du sprendimai skiriasi ir kokiose situacijose juos rinktis? Kaip vyksta įmonės veiklos sustabdymas? IĮ,…

Daugiau

Įmonės pertvarkymas: kada ir kam tai naudinga?

Įmonių pertvarkymas – tai procesas, kuriuo pakeičiama juridinio asmens forma. Naujas juridinis asmuo perima ankstesniojo teises ir pareigas, tad pasikeičia tik juridinė forma. Tokios rokiruotės gali prireikti įvairiais atvejais, pavyzdžiui, kai norima pakeisti verslo valdymo struktūrą, optimizuoti mokesčius ar pritraukti naujų investuotojų. Tai strateginis sprendimas, galintis atnešti daug naudos, tačiau būtina žinoti, kokie apribojimai taikomi…

Daugiau

VšĮ mokesčiai: ką verta žinoti?

Viešoji įstaiga (VšĮ) yra juridinio asmens forma, tačiau kartais ji painiojama su valstybinėmis įstaigomis ar net institucijomis. Vis dėlto tai yra įmonė, todėl VšĮ taip pat reikia mokėti mokesčius. Kokie yra VšĮ mokami mokesčiai ir ką apie juos svarbu žinoti pasirinkus šią juridinio asmens formą, aptarsime šiame straipsnyje. Kokiai veiklai tinka VšĮ? VšĮ yra pelno…

Daugiau

Individuali veikla ar mažoji bendrija – ką rinktis?

Verslo pradžioje kyla daugybė klausimų, o vienas svarbiausių – kaip įteisinti savo veiklą. Tai galima padaryti pasirenkant vieną iš veiklos formų. Internete galima rasti daugybę informacijos apie juridinių asmenų formų skirtumus ir privalumus, tačiau dažnai užmirštama įvertinti ir kitą pasirinkimą – individualią veiklą pagal pažymą (IVP). Tai gali būti puiki alternatyva įmonės steigimui, todėl šiame…

Daugiau