2025 metais Lietuvoje keitėsi pelno mokesčio tarifai, kurie gali turėti įtakos tiek mažų, tiek didelių įmonių veiklai. Nors didesnio pelno mokesčio naštą verslas pajus tik kitais metais, svarbu iš anksto planuoti pinigų srautus ir įvertinti išaugusį tarifą.

Koks bus pelno mokestis 2025 metais?

Tvarka, kaip apskaičiuojamas pelno mokestis ar kada mokamas pelno mokestis, nesikeitė, tačiau tarifai nuo 2025 metų padidinti vienu procentiniu punktu. Tai reiškia, kad daugelis įmonių, kurioms taikomas standartinis tarifas už 2025 metus mokės ne 15 proc., o 16 proc. pelno mokestį (atitinkamai – lengvatinis pakilo nuo 5 proc. iki 6 proc.).

Pelno mokestis: standartinis tarifas

Standartinis pelno mokesčio tarifas 16 proc. kaip ir anksčiau taikomas UAB, MB ir kitų formų įmonėms, kurios neatitinka lengvatinio tarifo sąlygų. Paprastai jų netenkina vidutinės ir didesnės įmonės, kurių darbuotojų skaičius viršija 10, metinės pajamos viršija 300 tūkst. eurų, o kontroliuojantis akcininkas ar keli kartu nevaldo kitose įmonėse daugiau nei pusės akcijų / pajų / dalių ir neturi individualios įmonės.

Kaip keičiasi lengvatinis pelno mokestis?

Mažos ir vidutinės įmonės, kuriose dirba iki 10 darbuotojų, o apyvarta neviršija jau minėtų 300 tūkst. eurų, gali būti taikomas lengvatinis pelno mokesčio tarifas, kuris 2025 metais siekia 6 proc. Tuo tarpu naujiems juridiniams asmenims, atitinkantiems specialius kriterijus, taikomas nulinis lengvatinis pelno mokesčio tarifas nesikeičia.