PVM kodo registravimas

PVM kodo registravimas (Pridėtinės vertės mokestis) yra procesas, kai įmonė ar asmuo registruojasi PVM mokėtojais ir gauna savo unikalų PVM kodą. PVM kodas naudojamas identifikuoti PVM mokėtoją ir atskirti jį nuo kitų mokesčių mokėtojų.  Įmonė privalo tapti PVM mokėtoja, jei jos metinės pajamos viršija 45 000 arba jei per kalendorinius metus iš ES šalių įsigijo prekių daugiau nei už 14 000 .

PVM kodo registravimo procesui pateikiama registracijos prašymo forma, kuri turi būti užpildyta ir pateikta VMI (Valstybinei mokesčių inspekcijai). Taip pat gali būti reikalaujama pridėti papildomus dokumentus, pvz., įmonės steigimo dokumentus, banko patvirtinimus ir pan.

Po PVM kodo registracijos, įmonė ar asmuo gauna oficialų PVM kodą, kuris turi būti naudojamas visose su PVM susijusiose operacijose, pvz., sąskaitose faktūrose, mokesčių deklaracijose ir kt.

Labai svarbu atkreipti dėmesį į mokesčių administravimo nuostatas ir laikotarpius, per kuriuos reikia pateikti deklaracijas ir mokėti PVM. Taip pat būtina tinkamai vesti su PVM susijusią apskaitą ir laikytis mokesčių įstatymų ir taisyklių, kad būtų išvengta pažeidimų ir galimų baudų.

Mano čekis

    Viso*

    *kainos nurodytos be PVM


    Domina